Pozycjonowanie www dla amatorów

internet

W dzisiejsza świecie bardzo wiele osób wychodzi z takiego założenia, że posiadanie strony internetowej będzie zarazem pierwszym jak i ostatnim krokiem w dojściu do klientów w Internecie, jednak jest to jak najbardziej błędne myślenie. Nikt prawie nie zdaje sobie z tego sprawy, że to fakt faktem jest dopiero początek a nie koniec. Nawet najbardziej zaprojektowana strona internetowa nie przyniesie żadnych zysków jeśli nie zostanie ona odpowiednio wy-pozycjonowania, bo co dam nam bardzo dobra strona, której nie zobaczą klienci. Promocja stron internetowych możliwa jest na dwa sposoby, którym pierwszym jest pozycjonowanie stron  internetowych w wynikach naturalnych oraz linki sponsorowane.

Efektami pozycjonowania będą wyniki wyświetlane po lewej stronie i nie będą to oczywiście linki sponsorowane, a kolejność tych stron ustalana jest przez algorytm, który wartościuje strony na podstawie ich trafności względem wpisanego zapytania. Ten rodzaj promocji jest bezpłatny w przeciwieństwie do linków sponsorowanych.  Pozycjonowanie jak większość wie nie jest procesem chwilowym i jeśli naprawdę zależy nam na danej pozycji w wyszukiwarkach to musimy troszkę czasu na to poświęcić, i należy pamiętać, ze działanie promocyjne właśnie danej strony powinno dotyczyć całego okresu jej istnienia. Kiedy decydujemy się na drugi ze sposobów promocji, czyli na linki sponsorowane to musimy wiedzieć o tym, że w tym przypadku płaci się wyszukiwarce, i ta reklama internetowa rozliczana jest w systemie PPC.

Oznacza to, że płatność naliczana jest za każde kliknięcie, a nie już za same wyświetlenia, i linki w takiej sytuacji wyświetlać się będą zarówno w pierwszej kolejności nad wynikami organicznymi oraz po prawej stronie w pionowym słupku. Wiele osób sami podejmują się pozycjonowania, natomiast inni wola polecić to osobom, które się na tym znają a więc firma pozycjonującym. Osoby, które podejmują się same tego muszą wiedzieć przede wszystkim, że wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające zindeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *